Menu

Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

13 marca 2015 - Problemy z potencją
Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

indeks1

Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny to nie to samo, co kłopoty z erekcją albo impotencja. Mężczyźni, którzy cierpią na zbyt niskie libido albo nawet jego brak, są w stanie uzyskać erekcję, nawet, jeśli stracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u facetów może wynikać z bardzo różnych powodów, które obejmują zarówno kłopoty fizyczne i psychiczne. Te pierwsze to przeważnie alkoholizm, narkomania, otyłość, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca lub efekty uboczne niektórych leków.

Wśród psychicznych przyczyn niskiego libido albo wręcz jego braku wymienia się depresję, stres, ukryty homoseksualizm i problemy w związku. Niskie
viagra libido może także wystąpić u niektórych mężczyzn z powodu zahamowań powiązanych z traumatycznymi przeżyciami w wieku dziecięcym.

Stres

Większa część mężczyzn doznaje stresu z powodu kłopotów w pracy lub problemów w związku czy w rodzinie. Może to prowadzić do znacznego obniżenia libido. Niezależnie od przyczyn stresu, organizm człowieka ma naturalną tendencję do reagowania na niego przygotowaniem do walki albo ucieczki. W tym celu wytwarza hormony takie jak kortyzol i adrenalina, które w naturze mają pobudzać go do działania. Trudno jednak po otrzymaniu reprymendy od kierownika zacząć go bić lub brać nogi za pas, wskutek tego najczęściej dusimy tę naturalną reakcję, powodując, że zgromadzona energia oraz napięcie nie mają ujścia. Jeżeli przez długi czas trwasz w podobnej sytuacji nie próbując rozładować swoich nerwów, możesz liczyć się z pojawieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym trudności seksualnych, takich kamagra w zelu jak brak popędu płciowego czy brak zainteresowania seksem.